Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Válka je pokračováním byznysu

24. 09. 2014 8:00:59
Zisky mnoha nadnárodních korporací a finančních skupin jsou dnes zcela závislé na šíření nestability a válek. Lidé jsou nepřetržitě vystaveni manipulativní a lživé propagandě, aby zabíjení a utrpení lidí v pohodě akceptovali.

V roce 2001 USA zaútočili na Afganistán a zdůvodnili to tím, že Afganistán odmítá vydat Usámu bin Ládena, který údajně organizoval zřícení budov v USA.

Afgánci tvrdili, že v Afganistánu Usáma bin Laden není. Nejspíš v Afganistánu opravdu nebyl, alespoň to nikdo nikdy neprokázal. Přesto západní veřejnost v pohodě akceptovala válečné tažení proti Afganistánu.

Taliban, který byl tehdy v Afganistánu u moci, prakticky nemohl útoku spojených států na svoji zemi zabránit. I když by u nich v té době Usáma bin Laden byl, těžko by se nechal chytit (pozn. Usáma už byl v té době nejspíš po smrti).

Taliban vycvičili a vyzbrojili USA k boji proti Sovětskému svazu. Při vytváření a rozvoji Talibanu američanům výrazně pomáhal i Usáma bin Laden, spolupráci s USA ukončil v roce 1997. Taliban však byl USA podporován až do roku 1998 (v roce 1985 byli oficiálně přijati jako spojenci v Bílém domě prezidentem USA).

Talibanu se stalo osudným odmítnutí kontraktu na výstavbu plynovodu s americkou společností Unocal. Když se zemím NATO podařilo dobýt a obsadit převážnou část Afganistánu, instalovali na pozici předsedy vlády a později prezidenta Hamída Karzáiho, který předtím pracoval pro společnost Unocal.

Při „protiteroristické operaci“ zemřely desítky tisíc Afgánských civilistů. Zabíjení a okupace Afganistánu jsou v západních médiích prezentovány jako „mírová mise“. U nás v ČT dokonce tvrdí, že nás Afgánci k okupaci pozvali.

Ve skutečnosti to byla jednoznačná agrese USA a NATO na základě směšné, nebo vylhané záminky.

V roce 2003 napadli USA Irák také pod vylhanou záminkou o chemických zbraních. V konfliktu zabili téměř půl milionu civilistů. Irák se nepodílel na žádných teroristických činech. Vojenské agresi předcházela podobná válečná kampaň, jakou zažíváme teď proti Rusku.

Americká propaganda hlásala do světa, že Saddám ohrožuje celý svět. Připojil se i Tony Blair svým výrokem, že Saddám může do 45 minut zasáhnout Británii. Tato čirá lež nebyla vůbec podložena zpravodajskými informacemi, ale komentátor BBC Andrew Gilligan , který na to ve svém pořadu upozornil, byl ostrakizován, odborník tajné služby David Kelly, který BBC dodal informace o manipulaci s fakty, byl nalezen mrtev, a předseda BBC Gavyn Davies a generální ředitel BBC Greg Dyke po závěrech „nezávislé“ komise lorda Huttona, jmenované Blairem, museli ze svých funkcí odstoupit.

Tato agrese uskutečněná pod vylhanou záminkou byla veřejností díky masivní mediální propagandě také akceptována.

Ve skutečnosti byl hlavním důvodem ke zničení a porobení Iráku vzdor vůči americkým ropným a finančním korporacím. Irák začal v obchodování s ropou opouštět USD, což USA vždy trestá silou. V Iráku se žádné chemické zbraně nenašli, ale to už nebylo podstatné.

Korporacím dlouho vzdorovala Libye. Nakonec však USA dodali zbraně opozici a Lybii rozbombardovali. Západní veřejnost i politici jásali, když byl Muhamar Kadáfí brutálně zavražděn. Mediální kampaň Kadáfího vykreslovala podobně jako Husajna a dnes Putina. Cenzura úspěšně zabránila průniku informací o demonstracích na podporu Kadáfího, kterých se účastnily miliony lidí. Nebylo jim to nic platné, elektřinou a bydlením zadarmo totiž „okrádali“ nadnárodní korporace, které si dělají na veškerou ropu na této planetě nárok.

Se stejnou mediální kampaní a rétorikou USA zdůvodnili vyzbrojení syrské opozice, která proti Asadovi neuspěla ve volbách. V bombardování Sýrie jim však zabránilo Rusko, což je zřejmě hlavní důvod, proč ještě nesousedíme s Islámským státem.

V případě Sýrie chemická záminka nevyšla, tak už jen stačí, když USA říkají, že Asad je zlý.

Výsledkem činnosti amerických poradců a masivních dodávek zbraní syrským povstalcům byl vznik Islámského státu. V Iráku získal Islámský stát podporu lidí zejména kvůli utrpení, které do země přinesla vojska NATO a násilnickým aktivitám iráckých kolaborantů.

Musím dodat, že Islámský stát je podporován mnoha arabskými zeměmi, ve kterých probíhá výcvik bojovníků, a ze kterých jsou dodávány i zbraně. Zbraně a bojovníci jsou dodáváni i z Turecka. Na straně bojovníků islámského státu bojují tisíce Američanů, Britů, Francouzů.

Doufám, že se situace nebude vyvíjet způsobem, který jsem před několika lety popsal jako ISLAMASTÁT.

Zatím však k povstalcům míří množství zbraní. USA tento týden dodaly syrským povstalcům zbraně za půl miliardy USD, do Kataru už přicházejí první zásilky z kontraktu za 12 miliard USD, který podepsali na začátku září.

Často byl Kadáfímu, Sadámovi, Asadovi a dalším vyčítána nízká míra demokracie a svobody, přitom je však zcela přehlížena mnohonásobně horší situace v Saudské Arábii a dalších zemích, které se podřídily USA. Země jako Líbye, Sýrie či Irán byly sekulární země a potíraly iskámský extrémismus, nyní v těchto zemích islámský extrémismus bují a ohrožuje i nás.

Nyní je v mediálních kampaních dehonestováno Rusko a Putin, jsou kladeny požadavky na stažení Ruských „invazních“ vojsk, která sice nikdo neviděl, ale všichni říkají, že tam jsou. Současnou mediální kampaň vnímám jako přípravu na válku s Ruskem, ve které budeme umírat my a naše rodiny. Ať už si USA vymyslí jakoukoliv záminku, je vysoce pravděpodobné, že nás Rusko jako agresory ztrestá. Možná to USA nebudou hrotit až do války (zatím), teď je možná uspokojí plná závislost EU na USA, která se díky sankcím a chystaným dohodám (CEFTA,TTIP,..)chystá.

Jsem však optimista, čím více média v zájmu propagandy lžou a manipulují, tím více lidí začíná pátrat po pravdě, Internet sdílení informací usnadňuje.

Ukázka lživé propagandy ČESKÉ TELEVIZE.

Ukrajinská poslankyně vzdoruje lžím.

Film VÁLKA KTEROU NEVIDÍTE o propagandě, kterou s námi manipulují.

Rozhovor o ISIL se zakládajícím členem Al-Kájdy o financování a podpoře s USA

Hlasujte ve finále Blogera roku

Autor: Ivo Vašíček | středa 24.9.2014 8:00 | karma článku: 33.65 | přečteno: 2181x


Další články blogera

Ivo Vašíček

Islamisté a Křižáci

V uplynulých týdnech jsem často četl prohlášení o tom, že jsme po teroristických útocích ve Francii ve válce. Taková prohlášení však svědčí o nepochopení situace, protože ve válce jsme už dávno.

21.12.2015 v 16:54 | Karma článku: 28.59 | Přečteno: 1694 | Diskuse

Ivo Vašíček

Budeme spojenci s ISIL v boji proti Rusku?

Už od roku 2006 USA organizují USA změnu režimu v Sýrii. Přestože měla CIA už v roce 2011 informace o tom, že díky americké podpoře syrské „opozice“ vzniká Islámský stát, pokračovali v dodávkách zbraní. Wikileaks.

12.10.2015 v 10:34 | Karma článku: 44.58 | Přečteno: 5096 | Diskuse

Ivo Vašíček

Uprchlíci nejsou problém, problémem je naše pokrytectví.

Žijeme v zemi, která je členem NATO. Z pohledu nečlenských zemí, je NATO vojenským útočným uskupením, které plní zájmy vlády USA. Pod vylhanými záminkami napadáme ostatní země a připadá nám to zcela normální.

21.8.2015 v 16:12 | Karma článku: 30.45 | Přečteno: 2088 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Proč taková nenávist kvůli kříži – symbolu evropské civilizace

Nechápu, proč se kolem nařízení bavorské vlády, strhla taková mela. U vchodů do zemských úřadů mají být umístěny kříže jako přiznání tamní identity. Na tom nevidím nic špatného a řev kolem toho nechápu.

25.4.2018 v 17:12 | Karma článku: 33.33 | Přečteno: 930 | Diskuse

Ivan Přikryl

Do vlády či do propasti?Sladké nečinnosti?

Nesouhlasím s názorem senátorů za ČSSD. Čtu denně na sociálních médiích i v tisku diskusi politiků ČSSD jak dál. Jsem pouhým řadovým členem. Ale chci se k této věci veřejně vyjádřit.

25.4.2018 v 17:00 | Karma článku: 15.80 | Přečteno: 278 | Diskuse

Jan Dvořák

Pěkná svi..nstvo od socialistů, prý demokratických

Pana Bédu sice zajímají reakce v diskusích pod zprávami a pod blogy, a čím jsou peprnější – protože politika je "velké svinstvo" (citace) -, tím víc si jako čtenář libuje, avšak sám něco napíše málokdy.

25.4.2018 v 14:14 | Karma článku: 27.13 | Přečteno: 1242 | Diskuse

Monika Pilloni

Invaze pokračuje: ve 3 dnech 1400 migrantů, stovky se svrabem ...

Sicílie: v posledních 3 dnech bylo přiveženo přibližně 1400 migrantů a 11 mrtvých těl. Jen Aquarius dovezla do Trapani 538 migrantů, 366 se svrabem. Nejvyšší soud potvrdil obvinění NNO Jugend Rettet z napomáhání nelegální migraci.

25.4.2018 v 12:22 | Karma článku: 42.11 | Přečteno: 4628 | Diskuse

Jan Kavrza

Hrobníci demokracie jménem ČSSD

Staré keltské přísloví pravilo, že kdo chce hlavy stínat, musí mít ostrý meč. Platilo to jako pořekadlo pro spravedlnost v osadách a oppidech a veskrze to znamenalo, že není viny bez důkazů.

25.4.2018 v 10:57 | Karma článku: 32.87 | Přečteno: 863 | Diskuse
Počet článků 527 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2764
Neexistuje univerzální dobro a zlo. Vždy je něco dobré jen pro někoho a pro něco, to však neznamená, že pro všechny a pro všechno.

Jsem třetím místopředsedou a ekonomickým garantem České pirátské strany.

Česká pirátská strana má na Facebooku
 fanoušků. Česká pirátská strana

Mé texty může každý svobodně kopírovat!

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.