Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Válka je pokračováním byznysu

24. 09. 2014 8:00:59
Zisky mnoha nadnárodních korporací a finančních skupin jsou dnes zcela závislé na šíření nestability a válek. Lidé jsou nepřetržitě vystaveni manipulativní a lživé propagandě, aby zabíjení a utrpení lidí v pohodě akceptovali.

V roce 2001 USA zaútočili na Afganistán a zdůvodnili to tím, že Afganistán odmítá vydat Usámu bin Ládena, který údajně organizoval zřícení budov v USA.

Afgánci tvrdili, že v Afganistánu Usáma bin Laden není. Nejspíš v Afganistánu opravdu nebyl, alespoň to nikdo nikdy neprokázal. Přesto západní veřejnost v pohodě akceptovala válečné tažení proti Afganistánu.

Taliban, který byl tehdy v Afganistánu u moci, prakticky nemohl útoku spojených států na svoji zemi zabránit. I když by u nich v té době Usáma bin Laden byl, těžko by se nechal chytit (pozn. Usáma už byl v té době nejspíš po smrti).

Taliban vycvičili a vyzbrojili USA k boji proti Sovětskému svazu. Při vytváření a rozvoji Talibanu američanům výrazně pomáhal i Usáma bin Laden, spolupráci s USA ukončil v roce 1997. Taliban však byl USA podporován až do roku 1998 (v roce 1985 byli oficiálně přijati jako spojenci v Bílém domě prezidentem USA).

Talibanu se stalo osudným odmítnutí kontraktu na výstavbu plynovodu s americkou společností Unocal. Když se zemím NATO podařilo dobýt a obsadit převážnou část Afganistánu, instalovali na pozici předsedy vlády a později prezidenta Hamída Karzáiho, který předtím pracoval pro společnost Unocal.

Při „protiteroristické operaci“ zemřely desítky tisíc Afgánských civilistů. Zabíjení a okupace Afganistánu jsou v západních médiích prezentovány jako „mírová mise“. U nás v ČT dokonce tvrdí, že nás Afgánci k okupaci pozvali.

Ve skutečnosti to byla jednoznačná agrese USA a NATO na základě směšné, nebo vylhané záminky.

V roce 2003 napadli USA Irák také pod vylhanou záminkou o chemických zbraních. V konfliktu zabili téměř půl milionu civilistů. Irák se nepodílel na žádných teroristických činech. Vojenské agresi předcházela podobná válečná kampaň, jakou zažíváme teď proti Rusku.

Americká propaganda hlásala do světa, že Saddám ohrožuje celý svět. Připojil se i Tony Blair svým výrokem, že Saddám může do 45 minut zasáhnout Británii. Tato čirá lež nebyla vůbec podložena zpravodajskými informacemi, ale komentátor BBC Andrew Gilligan , který na to ve svém pořadu upozornil, byl ostrakizován, odborník tajné služby David Kelly, který BBC dodal informace o manipulaci s fakty, byl nalezen mrtev, a předseda BBC Gavyn Davies a generální ředitel BBC Greg Dyke po závěrech „nezávislé“ komise lorda Huttona, jmenované Blairem, museli ze svých funkcí odstoupit.

Tato agrese uskutečněná pod vylhanou záminkou byla veřejností díky masivní mediální propagandě také akceptována.

Ve skutečnosti byl hlavním důvodem ke zničení a porobení Iráku vzdor vůči americkým ropným a finančním korporacím. Irák začal v obchodování s ropou opouštět USD, což USA vždy trestá silou. V Iráku se žádné chemické zbraně nenašli, ale to už nebylo podstatné.

Korporacím dlouho vzdorovala Libye. Nakonec však USA dodali zbraně opozici a Lybii rozbombardovali. Západní veřejnost i politici jásali, když byl Muhamar Kadáfí brutálně zavražděn. Mediální kampaň Kadáfího vykreslovala podobně jako Husajna a dnes Putina. Cenzura úspěšně zabránila průniku informací o demonstracích na podporu Kadáfího, kterých se účastnily miliony lidí. Nebylo jim to nic platné, elektřinou a bydlením zadarmo totiž „okrádali“ nadnárodní korporace, které si dělají na veškerou ropu na této planetě nárok.

Se stejnou mediální kampaní a rétorikou USA zdůvodnili vyzbrojení syrské opozice, která proti Asadovi neuspěla ve volbách. V bombardování Sýrie jim však zabránilo Rusko, což je zřejmě hlavní důvod, proč ještě nesousedíme s Islámským státem.

V případě Sýrie chemická záminka nevyšla, tak už jen stačí, když USA říkají, že Asad je zlý.

Výsledkem činnosti amerických poradců a masivních dodávek zbraní syrským povstalcům byl vznik Islámského státu. V Iráku získal Islámský stát podporu lidí zejména kvůli utrpení, které do země přinesla vojska NATO a násilnickým aktivitám iráckých kolaborantů.

Musím dodat, že Islámský stát je podporován mnoha arabskými zeměmi, ve kterých probíhá výcvik bojovníků, a ze kterých jsou dodávány i zbraně. Zbraně a bojovníci jsou dodáváni i z Turecka. Na straně bojovníků islámského státu bojují tisíce Američanů, Britů, Francouzů.

Doufám, že se situace nebude vyvíjet způsobem, který jsem před několika lety popsal jako ISLAMASTÁT.

Zatím však k povstalcům míří množství zbraní. USA tento týden dodaly syrským povstalcům zbraně za půl miliardy USD, do Kataru už přicházejí první zásilky z kontraktu za 12 miliard USD, který podepsali na začátku září.

Často byl Kadáfímu, Sadámovi, Asadovi a dalším vyčítána nízká míra demokracie a svobody, přitom je však zcela přehlížena mnohonásobně horší situace v Saudské Arábii a dalších zemích, které se podřídily USA. Země jako Líbye, Sýrie či Irán byly sekulární země a potíraly iskámský extrémismus, nyní v těchto zemích islámský extrémismus bují a ohrožuje i nás.

Nyní je v mediálních kampaních dehonestováno Rusko a Putin, jsou kladeny požadavky na stažení Ruských „invazních“ vojsk, která sice nikdo neviděl, ale všichni říkají, že tam jsou. Současnou mediální kampaň vnímám jako přípravu na válku s Ruskem, ve které budeme umírat my a naše rodiny. Ať už si USA vymyslí jakoukoliv záminku, je vysoce pravděpodobné, že nás Rusko jako agresory ztrestá. Možná to USA nebudou hrotit až do války (zatím), teď je možná uspokojí plná závislost EU na USA, která se díky sankcím a chystaným dohodám (CEFTA,TTIP,..)chystá.

Jsem však optimista, čím více média v zájmu propagandy lžou a manipulují, tím více lidí začíná pátrat po pravdě, Internet sdílení informací usnadňuje.

Ukázka lživé propagandy ČESKÉ TELEVIZE.

Ukrajinská poslankyně vzdoruje lžím.

Film VÁLKA KTEROU NEVIDÍTE o propagandě, kterou s námi manipulují.

Rozhovor o ISIL se zakládajícím členem Al-Kájdy o financování a podpoře s USA

Autor: Ivo Vašíček | středa 24.9.2014 8:00 | karma článku: 33.65 | přečteno: 2168x

Další články blogera

Ivo Vašíček

Islamisté a Křižáci

V uplynulých týdnech jsem často četl prohlášení o tom, že jsme po teroristických útocích ve Francii ve válce. Taková prohlášení však svědčí o nepochopení situace, protože ve válce jsme už dávno.

21.12.2015 v 16:54 | Karma článku: 28.38 | Přečteno: 1624 | Diskuse

Ivo Vašíček

Budeme spojenci s ISIL v boji proti Rusku?

Už od roku 2006 USA organizují USA změnu režimu v Sýrii. Přestože měla CIA už v roce 2011 informace o tom, že díky americké podpoře syrské „opozice“ vzniká Islámský stát, pokračovali v dodávkách zbraní. Wikileaks.

12.10.2015 v 10:34 | Karma článku: 44.58 | Přečteno: 5070 | Diskuse

Ivo Vašíček

Uprchlíci nejsou problém, problémem je naše pokrytectví.

Žijeme v zemi, která je členem NATO. Z pohledu nečlenských zemí, je NATO vojenským útočným uskupením, které plní zájmy vlády USA. Pod vylhanými záminkami napadáme ostatní země a připadá nám to zcela normální.

21.8.2015 v 16:12 | Karma článku: 30.45 | Přečteno: 2005 | Diskuse

Ivo Vašíček

Řecké referendum - demokracie na podruhé.

Referendum k přijetí podmínek věřitelů navrhl v Řecku Jorgos Papandreu na 4.prosince 2011. Návrh referenda věřitele vyděsil a vyvinuli příslušný tlak na vládu. Předseda vlády nakonec odstoupil, a referendum se nekonalo.

10.7.2015 v 9:23 | Karma článku: 16.17 | Přečteno: 588 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jindřich Pacovský

Znovu o "digitálním" řízení zdravotnické péče (eHealth)

Jeden z pohledů na problémovou "digitalizaci" procesů kolem zdravotnictví. Volně navazuje na setkání Evropského liberálního fóra v Praze.

20.11.2017 v 13:30 | Karma článku: 4.14 | Přečteno: 142 | Diskuse

Jan Bartoň

Miroslav Kalousek: Ústavní puč

Leccos jsem již od českých politiků zaslechl. Poslední projev Miroslava Kalouska před zahájením schůze poslanecké sněmovny mne opět přesvědčil, že Kalousek je mistrem politických zkratek. Jednání Zemana a Babiše nazval ústavní puč

20.11.2017 v 13:15 | Karma článku: 22.00 | Přečteno: 791 | Diskuse

Ondřej Lichnovský

Jak Nejvyšší správní soud přepočítal volby

Co se nemělo stát, stalo se. Nejvyšší správní soud byl nucen přepočítat hlasy v proběhlém hlasování do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Co z takto otevřené Pandořiny skřínky vypadlo?

20.11.2017 v 11:10 | Karma článku: 15.70 | Přečteno: 593 | Diskuse

Martin Jaroš

Známkování prezidentských kandidátů

Poslechl jsem si pozorně první prezidentskou debatu na Seznamu, abyste vy nemuseli! A tady je vysvědčení, které jsem kandidátům vystavil. Podotýkám, že hodnotím čistě výkon v diskusi, nikoli celkovou kvalitu borců.

20.11.2017 v 10:54 | Karma článku: 13.66 | Přečteno: 704 | Diskuse

Vítězslav Kremlík

Zelení Trumpovým lidem zazpívali, papež pohovořil o perverzi, McCartney zase o šílenství

Aktivisty Greenpeace mohla ranit mrtvice. Donald Trump na klimatickou konferenci COP23 v Bonnu vyslal... zástupce fosilního průmyslu. Aby se pochlubili, že Amerika snižuje své emise díky boomu těžby zemního plynu.

20.11.2017 v 10:54 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 311 | Diskuse
Počet článků 527 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2761
Neexistuje univerzální dobro a zlo. Vždy je něco dobré jen pro někoho a pro něco, to však neznamená, že pro všechny a pro všechno.

Jsem třetím místopředsedou a ekonomickým garantem České pirátské strany.

Česká pirátská strana má na Facebooku
 fanoušků. Česká pirátská strana

Mé texty může každý svobodně kopírovat!Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.